25 hlasov za

Autor: Ján Bodnár | 3.7.2012 o 20:20 | Karma článku: 7,77 | Prečítané:  574x

V pondelok prebehlo mimoriadne závažné, hoci nenápadné hlasovanie v slovenskom parlamente. Poslanci hlasovali o zrušení kvóra potrebného pre platnosť referenda.

Naša krajina je prežratá korupciou. Od predražených a nefunkčných verejných zákaziek, cez dopredu dohodnuté eurofondy, handlovanie s cenami liekov, dohadzovanie lukratívnych pozemkov, mafiánske praktiky s bytmi a pozemkami až po skorumpovanú futbalovú ligu. To nemôže donekonečna fungovať. Raz príde koniec a budeme v situácii, v akej sa dnes nachádzajú Gréci či Španieli. Politikom a na nich naviazaných boháčom je to jedno. Správajú sa podľa rímskeho: Po nás potopa! Keď príde k najhoršiemu, tak si zoberú svoje peniaze a ujdú von za hranice.

Z histórie máme príklad, keď sebevražedné konanie maďarských veľmožov, ktorí sa zaujímali len o svoj prospech, doviedlo krajinu k moháčskej katastrofe. Maďarské kráľovstvo sa rozpadlo na tri časti. Potomkovia museli preliať veľa krvi v nespočetných bitkách, kým sa po 150 rokoch kráľovstvo znova obnovilo.

Politici a boháči to budú robiť dovtedy, pokiaľ budú môcť. Pokiaľ nespreneveria posledný groš a nepredajú posledný kus nášho Slovenska. A práve v tomto kontexte je spomínané pondelňajšie hlasovanie nesmierne dôležité. Priama demokracia je jedným z mála nenásilných riešení tohto marazmu. Umožňuje zachrániť našu krajinu, kým sa to ešte dá. 25 hlasov za zrušenie referendového kvóra je zatiaľ najväčším úspechom, ktorý slovenskí občania na tejto ceste dosiahli.


V nasledujúcom linku si môžme pozrieť, ktorí poslanci hlasovali za sfunkčnenie referenda.
Hlasovanie poslancov
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?