Zvieratá sa chovajú, ľudia sa správajú

Autor: Ján Bodnár | 16.1.2012 o 13:15 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  669x

Pán Mojžiš. Ale nie o tom som chcel. Slovensko má skúsenosť s dvoma totalitnými režimami v minulom storočí. Oba režimy zneužívali pre svoje ciele deti a mládež. Stačí si spomenúť na povinné členstvo v pionierskych organizáciách a propagandu na školách.

Deti a mládež sú najľahšie manipulovateľní. Deti pre svoju dôveru, mládež preto, že rýchlo vzbĺkne. Nie je náhoda, že nacisti mali medzi študentami veľkú podporu. A preto sme si z minulosti zobrali jedno zásadné poučenie. Politika (a politik) do škôl nepatrí!

Spomínam si na svoje školské časy, kde nás učitelia upozorňovali, že o politike sa na školách rozprávať nebude. Až na výnimky tento príkaz dodržiavali. Tak to bolo správne. Tak to má byť.

Dnes vieme, že na Slovensku sú novinári, ktorých si kúpili. A že si priamo s politikmi dohadujú, o čom budú v novinách písať. Preto je požiadavka na úplné oddelenie novinárčiny od politickej činnosti na mieste. Ako nikdy predtým.

Martinovi Mojžišovi striktné oddelenie politickej činnosti od akademickej a novinárskej pripadá čudné. Vraj je to nezmysel. Čuduje sa, prečo by ho mali z časopisu .týždeň a z matematicko fyzikálnej fakulty vyhodiť.


Nuž hovorí to naša historická skúsenosť. Ak chce byť Martin Mojžiš verejným činiteľom, nech dobrovoľne odíde zo žurnalistiky a z akademickej sféry.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?