Prezident v občianskom zrkadle

Autor: Ján Bodnár | 13.2.2014 o 23:15 | (upravené 21.2.2014 o 14:40) Karma článku: 8,48 | Prečítané:  701x

Oslovili sme všetkých kandidátov na prezidenta s otázkami na občiansku tematiku. Cieľom akcie „Prezident v občianskom zrkadle“ je pýtať sa na veci, ktoré bežne v médiách neodznejú. Nezaujímalo nás kto má aké auto, šperky, čo povie partnerka ak sa stane prvou dámou, alebo či niekto z nich vyskúšal ľahké drogy. Akcia bola zorganizovaná voľným zoskupením občianskych aktivistov.

Nechceme suplovať médiá. Zaujíma nás účasť občanov na správe vecí verejných, práca štátnych orgánov v prospech občanov, boj s korupciou a zvyšovanie podielu občanov na výkone moci. Nelobujeme za žiadneho kandidáta, nikomu sme sa tiež nesnažili uškodiť.

Na otázkach sme sa dohodli spoločne s kolegami. Úloha viesť rozhovor pripadla mne. Je to pre mňa prvá takáto skúsenosť. Môžem povedať, že je to veľký rozdiel, keď vidíte človeka na živo, ako keď ho vidíte v televízii alebo čítate rozhovor s ním v novinách. Tu som si skutočne na vlastnej koži zažil, ako veľmi médiá skresľujú.

Príprava rozhovoru s Helenou Mezenskou

Rozhovory s kandidátmi budú postupne zverejňované na stránke obcianskezrkadlo.org. Rozhovory dosiaľ poskytli Milan Melník, Jozef Behýl, Viliam Fischer, Gyula Bárdos, Helena Mezenská, Radoslav Procházka a Ján Jurišta.

Prvý rozhovor s prof. Milanom Melníkom vyjde v piatok, 14.2.2014 o 13.00 h.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?