Zvieratá sa chovajú, ľudia sa správajú

Autor: Ján Bodnár | 16.1.2012 o 13:15 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  648x

Pán Mojžiš. Ale nie o tom som chcel. Slovensko má skúsenosť s dvoma totalitnými režimami v minulom storočí. Oba režimy zneužívali pre svoje ciele deti a mládež. Stačí si spomenúť na povinné členstvo v pionierskych organizáciách a propagandu na školách.

Deti a mládež sú najľahšie manipulovateľní. Deti pre svoju dôveru, mládež preto, že rýchlo vzbĺkne. Nie je náhoda, že nacisti mali medzi študentami veľkú podporu. A preto sme si z minulosti zobrali jedno zásadné poučenie. Politika (a politik) do škôl nepatrí!

Spomínam si na svoje školské časy, kde nás učitelia upozorňovali, že o politike sa na školách rozprávať nebude. Až na výnimky tento príkaz dodržiavali. Tak to bolo správne. Tak to má byť.

Dnes vieme, že na Slovensku sú novinári, ktorých si kúpili. A že si priamo s politikmi dohadujú, o čom budú v novinách písať. Preto je požiadavka na úplné oddelenie novinárčiny od politickej činnosti na mieste. Ako nikdy predtým.

Martinovi Mojžišovi striktné oddelenie politickej činnosti od akademickej a novinárskej pripadá čudné. Vraj je to nezmysel. Čuduje sa, prečo by ho mali z časopisu .týždeň a z matematicko fyzikálnej fakulty vyhodiť.


Nuž hovorí to naša historická skúsenosť. Ak chce byť Martin Mojžiš verejným činiteľom, nech dobrovoľne odíde zo žurnalistiky a z akademickej sféry.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.

BLOG LUCIE NICHOLSONOVEJ

Vážny má vážne auto. Za vaše

Vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne sa ešte poriadne ani neohrial a už si doprial vážne auto. Nie za svoje.


Už ste čítali?